Procurement Manager

Procurement manager, procurement director, purchasing manager, kierownik ds. zakupów, kierownik zakupów
Dla naszego klienta - lidera w swojej branży firmy produkcyjnej, w związku z dynamicznym rozwojem firmy w Polsce poszukujemy obecnie osoby na stanowisko

KIEROWNIK ZAKUPÓW

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wszelkie aspekty związane z budową i konsolidacją zespołu zakupów, zarządzanie procesami zakupowymi, dostarczanie optymalnych rozwiązań z rynku zaopatrzeniowego, optymalizacji kosztów oraz zarządzaniu ryzykiem w zaopatrzeniu w celu zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Zakres obowiązków: Zarządzanie procesami zakupowymi, dostarczanie optymalnych rozwiązań z rynku zaopatrzeniowego, optymalizacji kosztów oraz zarządzaniu ryzykiem w zaopatrzeniu w celu zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

Główne zadania:
- Analiza rynku zaopatrzeniowego pod katem kosztów, produktów, źródeł dostaw, trendów
- Dostarczanie istotnych informacji z rynku w celu podejmowania decyzji biznesowych przez Zarząd
- Opracowanie i aktualizacja procesu zarządzania ryzykiem w zakupach
- Zarządzanie procesem zawierania, archiwizacji i aktualizacji umów handlowych oraz Ogólnych Warunków Zakupu
- Zarządzanie procesem controlingu zakupowego, negocjacje warunków handlowych z dostawcami
- Przeprowadzenie audytów u dostawców wg. norm ISO
- Inicjowanie, wdrażanie i koordynacja projektów optymalizujących koszty zakupu
- Nadzór na procesem zarządzania dostawcami (analiza rynku dostawców, kwalifikacja dostawcy, ocena dostawcy, rozwój dostawcy, zakończenie współpracy)
- Organizacja i udział w spotkaniach jakościowych ze strategicznymi dostawcami
- Integracja dostawców w projekty rozwojowe
- Budowanie właściwych relacji z dostawcami w zależności od znaczenia dla organizacji produktu jakie dostarczają
- Określenie struktury organizacyjnej działu (rozwijanie kompetencji pracowników, rekrutacja, przygotowywanie planów szkoleń, delegowanie zadań)
- Opracowanie, wdrożenie, kontrola i aktualizacja strategii Działu Zakupów
- Monitorowanie wskaźników ekonomicznych mających wpływ na decyzje biznesowe (kursy walut, kursy metali, wskaźniki PMI, BDI, zużycia materiałów, obroty z dostawcami)
- Opracowanie i realizacja budżetu kosztowego działu - Ciągła analiza dostaw materiałów - Wprowadzanie środków zaradczych w przypadku odstępstw od ustalonych warunków.

Wymagania:
- Wykształcenie wyższe
- Zdolności przywódcze oraz Umiejętność Budowy i Rozwoju Zespołu
- Doświadczenie min 5 lat pracy na stanowisku Kierownika Działu Zakupów w firmie produkcyjnej
- Umiejętność analitycznego myślenia
- Umiejętność prowadzenie negocjacji
- Kompetencje interpersonalne
- Znajomość j. angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną konwersację
- Umiejętność zarządzania projektami
- Znajomość prawa w zakresie umów handlowych
- Preferowana znajomość środowiska SAP

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV w języku polskim i angielskim wraz z opisem zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami. #1167553
Kliknij tutaj aby uzyskać dostęp do Polityki prywatności HAYS, która zawiera szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób wykorzystujemy i chronimy twoje dane osobowe oraz Twoje prawa z tym związane.

podsumowanie

Rodzaj pracy
Stała
Branża/Sektor
Produkcja
Lokalizacja
Okolice Grodziska Wielkopolskiego
Obszar specjalizacji
Logistyka i Zakupy
Nr ref.:
1167553

Skontaktuj się z konsultantem

Skontaktuj się Magdalena Rawska, Konsultant odpowiedzialny za tę rekrutację, znajduje się Wroclaw
Hays, ul. Łaciarska 4b

Telefon: 785 502 828